در آینده نزدیک با گوشی هوشمند خود از عابر بانک پول بگیرید!

شگفتی‌های دنیای موبایل تمامی ندارد! تازه‌ترینش این است که احتمالا تا چند وقت دیگر و یا به عبارت بهتر در آینده نزدیک برای پول درآوردن از عابر بانک نیازی به کارت اعتباری نداشته باشید و بتوانید با گوشی هوشمند خود این کار را به آسانی انجام دهید همچنانی که برخی از بانک‌های ایالات متحده آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای عملی‌سازی این فن‌آوری جالب و کارآمد هستند.

مشتریان موسسه Wells Fargo به احتمال زیاد جزو نخستین کسانی خواهند بود که لذت پول درآوردن از عابر بانک با استفاده از گوشی‌های موبایل را خواهند چشید چراکه این موسسه مالی اعتباری تصمیم گرفته است تا این فن‌آوری را در ۱۳ هزار از عابر بانک‌های خود در سراسر ایالات متحده آمریکا اجرا و عملی کند.

این طرح که قرار است از دوشنبه همین هفته (هفتم فروردین ۱۳۹۶) کلید بخورد به ۲۰ میلیون مشتری موسسه Wells Fargo این امکان را می‌دهد تا تنها با استفاده از یک پین کد هشت رقمی که از نوعی اپلیکیشن آن را دریافت می‌کنند با گوشی هوشمند خود از عابر بانک پول دریافت کنند.

نکته درخور ذکر حایز اهمیت آن که این کدها تنها یک بار قابل استفاده هستند. به این معنی که مشتری برای هر بار پول درآوردن از عابر بانک مجبور است کد جدید دریافت کند و دستگاه‌های عابر بانکی هم که برای این کار در نظر گرفته می‌شوند قابلیت کار با کارت‌های معمولی را نیز دارند.

بر پایه اظهارات جاناتان ولین، رییس دستگاه‌های خودپرداز موسسه مالی و اعتباری Wells Fargo، قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای در گوشی‌های هوشمند ساده‌ترین و ایمن‌ترین روش برای این کار است.

وی می‌گوید:

«قابلیت جدید به مشتریان این اجازه و امکان را می‌دهد تا در هر زمانی به پول نقد دسترسی داشته باشند حتی زمانی که کارت اعتباری همراه آنها نباشد. در این خصوص به طور حتم و یقین امنیت و ایمنی مهمترین بخش کار است چون قرار است تا بدون استفاده از کارت اعتباری خدمات مالی ارایه شود و در این زمینه قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای کمک زیادی به کاهش خطر تقلب می‌کند.»

از دیگر بانک‌های مطرح و معروفی که حاضر به پذیرش چنین ریسک و تنوع بزرگی شده‌اند باید ازJPMorgan Chase & Co. و Bank of America نام برد که تمایل زیادی به به کارگیری چنین قابلیت و فن‌آوری نشان داده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *